Україна може подвоїти виробництво сільгосппродукції

Європейський банк реконструкції та розвитку підтримав ідею створення лізингових програм для українських сільгоспвиробників. Це дозволить забезпечити аграріїв доступною і якісною технікою.

Про це в інтерв’ю телеканалу БТБ заявив директор Департаменту аграрного бізнесу ЄБРР Жиль Меттеталь.

«Схема лізингу дозволяє фінансовим інститутам гарантувати позики для фермерів, щоб вони могли інвестувати в нові машини. Деяким потрібен не самий новий комбайн, схожий на космічний корабель, а просто хороша вітчизняна машина, яка обійдеться дешевше і стане хорошим компромісом», – зазначив Меттеталь.

Також директор департаменту аграрного бізнесу ЄБРР зазначив, що міжнародні виробники сільськогосподарської техніки зацікавлені у спільних підприємствах в Україні.

«Мені здається, це гарна ідея, тому що Україні потрібно багато інвестицій в аграрний сектор. За наявності хороших технологій країна може подвоїти виробництво сільськогосподарської продукції. Ми знаємо, що міжнародні виробники сільськогосподарського інвентарю зацікавлені інвестувати в регіон», – підсумував Меттеталь.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики Микола Присяжнюк повідомляв про наміри уряду запустити в Україні виробництво техніки спільно з провідними світовими компаніями. Зокрема, вже ведуться переговори з John Deere і CLAAS. Джерело: УНІАН