Введення ринку землі в Україні в наступному році неможливе

Прийняття законопроекту “Про ринок землі” в Україні у 2014 році неможливе через його правову недосконалість. Про це заявив генеральний директор українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.

“Ми не вважаємо за можливе прийняти законопроекту про введення ринку землі в 2014 році в тому вигляді, в якому він розроблений, адже він потребує серйозного доопрацювання”, – сказав Лапа.

При цьому він зазначив, що рано чи пізно обіг земель в Україні все ж має бути врегульовано, тому зволікати з прийняттям рішення не варто.

На думку експерта, підходити до питання реформування земельних угідь потрібно лише за умови формування суспільного консенсусу щодо перспектив розвитку земельних відносин, а також ліквідації правової неграмотності з цього питання серед населення України.

“Сьогодні парадокс полягає в тому, що переважна більшість людей, яка не підтримує приватне землеволодіння володіє земельними ділянками. Люди просто не розуміють, що є приватними землевласниками. Це можна пояснити тільки низькою юридичною обізнаністю”, – зазначив Лапа.

Нагадаємо, що законопроект “Про ринок землі” був прийнятий у першому читанні 9 грудня 2011, проте терміни другого читання Верховна Рада України відклала до 1 січня 2014.

Джерело: УНН